Jednou trefou na Sziget!

Tue Feb 17 09:21:30 2015

Soutěž českých a slovenských kapel o účinkování na festivalu Sziget 2015

Hrát na nejlepším festivalu Evropy ve stejný den jako Robbie Williams nebo Florence and the Machine. V den, kdy se v areálu pohybuje 85 000 návštěvníků. To se podaří minimálně jedné kapele z České republiky nebo Slovenska. Držitel ocenění EFA „Best Major European Festival“ za rok 2014, festival Sziget, vyhlašuje hudební soutěž „Jednou trefou na Sziget“. Vítěz této soutěže vystoupí na festivalu Sziget 2015.

Sziget a partneři Radio1, Radio_FM, Roxy, Fléda a KC Dunaj připravili tříkolovou soutěž pro kapely a hudebníky z České republiky a Slovenska. Soutěž „Jednou trefou na Sziget“ zahrnuje nejen výběr odbornou porotou, ale i hlasování fanoušků a koncerty finalistů.


Do soutěže se mohou přihlásit hudebníci bez jakéhokoliv omezení s jedinou podmínkou. Soutěže se mohou účastnit interpreti/tky mající trvalý pobyt v ČR nebo SR, nebo kapely s více členy splňující tuto podmínku ze 75%. „Zda se jedná o začínající talenty nebo zavedené kapely s řadou vydaných alb pro nás není důležité. Podstatné je vybrat do finálových kol kapely, která obstojí na festivalu, kde hrají ty největší mezinárodní hudební hvězdy poprocku, a který se nebojí také zařazovat vycházející hvězdy a kapely, které udávají trend.“  sděluje Přemysl Štěpánek, zástupce festivalu Sziget pro ČR a SR.


Hudebníci, kteří se rozhodnou soutěže zúčastnit, zasílají v prvním kole pouze link s jednou skladbou. Vítěze z prvních kol vybere odborná porota. V druhém kole rozhodují posluchači radií a ve třetím finálovém kole celkového vítěze, který vystoupí na Sziget festivalu, vyberou návštěvníci koncertů. Finálové kolo totiž obsahuje tři koncertní večery ve třech městech. – 4.5. v Bratislavě - KC DUNAJ, 5.5. v Praze ROXY a 6.5. v Brně - FLÉDA.

 


Mediální partneři: Rádio 1, Rádio_FM, Full Moon, Muzikus.cz, Protisedi.cz, Musicserver.cz, Festivalguide.cz
Soutěž vyhlašuje zástupce Sziget Festivalu pro Českou republiku a Slovensko


Průběh soutěže:

1. kolo – Interpreti / kapely se mohou do soutěže přihlásit nejpozději do 8. 3. 2015. Na email soutez@szigetfestival.cz musí zaslat odkaz na 1 vlastní skladbu uloženou na serveru YouTube či SoundCloud. Porota do 15. 3. 2015 vybere 6 kapel z každé země, které postoupí do 2. kola soutěže.

2. kolo – V druhé polovině března (tj.  16. - 31. 3. 2015) bude soutěž pokračuje v partnerských rádiích. O vítězi dané země (jeden vítěz z ČR a jeden ze SR) rozhodnou posluchači radií. Vítěze pro ČR vyberou posluchači Radia 1, vítěze Slovenska pak posluchači Radio FM a to nejpozději do 1. 4. 2015. Na základě výběru poroty bude vybrána jedna kapela, která postoupí přímo do finále.

3. kolo  FINÁLE – V týdnu od 4. - 10. května čekají vybrané 3 kapely koncerty ve 3 městech – 4.5. v Bratislavě - KC DUNAJ, 5.5. v Praze ROXY a 6.5. v Brně - FLÉDA. Vítěze vyberou návštěvníci koncertu. Každý návštěvník koncertu s platnou zakoupenou vstupenkou může na daném koncertě hlasovat pro svého favorita. Hlasy jednotlivých kapel se sčítají, vítězí kapela s největším celkovým počtem hlasů ze všech odehraných koncertů. Vyhlášení vítěze soutěže proběhne v Brně v klubu Fléda.


Časový harmonogram:

- zasílání přihlášek do 8. 3. 2015 – uzávěrka
- 9. 3. - 15. 3. 2015 – porota vybere 6 kapel z každé země, které postupují do 2. kola
- 16. 3. - 31. 3. 2015 – soutěž v 2.kole pokračuje v partnerských rádiích, hlasují posluchači
- 1. 4. 2015 – ohlašování vítězů 2. kola - 1 vítěz z ČR, 1 ze Slovenska + 1 kapela dle výběru poroty
- koncerty v květnu 2015 - 4.5. koncert v Bratislavě v K.C. Dunajská, 5.5. v Praze v klubu ROXY  a finále 6.5. v klubu Fléda, kde bude oznámen vítěz celé soutěže


Bližší informace k organizaci soutěže

1/ Interpreti / kapely, které se přihlásili do soutěže a následně postoupí do dalších kol soutěže, se zavazují ke splnění těchto závazků:
▪  absolvování 3 koncertů (v Bratislavě, v Praze a v Brně) v prvním týdnu květnu 2015. Honorář (včetně náhrad cestovních nákladů)  za  jeden koncert činí 1 500 CZK / kapelu, celkem tedy za odehrané 3 koncerty obdrží 4 500 CZK.
▪  vítěz soutěže se zavazuje odehrát koncert 10. nebo 11. srpna 2015 (přesný termín bude upřesněn) na festivalu Sziget v Budapešti. Honorář činí (včetně náhrad cestovních nákladů) 500 EUR.
▪ Interpreti / kapely, které postoupí do dalších kol soutěže, se zavazují bezplatně poskytnout veškeré podklady potřebné pro propagaci soutěže, či případné účasti na koncertech pořádaných zadavatelem soutěže. Zároveň se zavazují spolupracovat a podporovat v rámci svých možností soutež Jednou trefou na Sziget a festival Sziget.

2/ Hlasování v druhém kole soutěže se řídí pravidly rozhlasových pořadů Rádia 1 a Rádia FM, které odpovídají za výsledky druhého kola.

3/ Vstupenka na koncerty třetího kola se bude prodávat v hodnotě cca 50 CZK / 2 EUR. Platná zakoupená vstupenka se zároveň stává hlasovacím lístkem. Navštěvník koncertu, který nemá platnou zakoupenou vstupenku nemůže hlasovat.

 

Porota

▪ Průběh celé soutěže bude sledovat 11 členná porota složená z těchto zástupců:
Petr Urban (Radio1)
Antonín Kocábek (Radio1)
Maroš Hečko  (Radio FM)
Regina Annušová (Radio FM)
Adela Sejkorova (Roxy)
Ondřej Bača (Fleda)
Elena Soltesova (KC Dunaj)
Přemysl Štěpánek (Sziget)
Michaela Tučová (Sziget CZ)
Silvia Turnerová (Sziget SK)
Jakub Šilhavík (Full Moon)
▪ Porota v prvním kole soutěže vybere 6 kapel z každé země, v 2. kole zvolí (jako bonus) jednu kapelu dle svého výběru, která postoupí do finále
▪ Při rovnosti hlasů ve výsledku hlasování, rozhoduje o vítězi zástupce festivalu Sziget.

Další dotazy a podrobnosti získáte dotazem na  soutez@szigetfestival.cz